Hadi Bilgi Yarışmasında Hile Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler uygulamalarının başında bence Hadi geliyor. Bu uygulama bildiğiniz gibi canlı bilgi yarışmaları düzenliyor ve ödülü kazananlar arasında bölüştürüyor. Uygulamayı kullanan sayısı arttıkça, yarışmaya katılan kişi sayısı arttıkça ödüllerde hızla artmaya başladı. Yarışmalar genellikle hafta içi öğle ve akşam olmak üzere günde iki kere, hafta sonu ise akşamları olmak üzere günde bir kere yapılmaktadır. Ödül sayısı sponsora göre değişmekle beraber günlük en az 10.000 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bugüne kadar günlük verilen ödül rekoru ise 111.000 TL‘dir. Bilindiği gibi ödül kazananlar arasında eşit olarak bölüştürülüyor. Bir kişinin kazandığı en yüksek ödül miktarı ise 20.000 TL’dir. Genellikle yarışmayı kazanan çok olduğu için ödül miktarları düşük olmaktadır. Ödülden ziyade benim yarışmadaki amacım eğlencedir.

Yarışma hakkında detaylı bilgi vermemize gerek yok, hemen hemen herkes zaten yarışmayı çok iyi biliyor. Bizlerde Hadi Bilgi Yarışması hakkında sizlere detaylı bilgiler vermiştik. Yarışmayı bence yukarıda söylediğim gibi herkes eğlence olarak görmeli. Aynı zamanda yeni birçok bilgi öğrenmenizi sağlıyor, bunu da söylemek isterim. Fakat yine de insan kazanmak istiyor.

Hadi Bilgi Yarışmasında Avantaj

Aslında yarışmada çeşitli şekillerde avantaj elde etmeniz mümkündür. Bunun için sizlere birkaç ipucu vermek istiyoruz. Öncelikli olarak her yarışmadan önce o yarışma ile alakalı olarak bir adet ipucu veriliyor ve bu ipucu ile alakalı sorular çıkıyor. Bunun için Hadi’nin Instagram sayfasını takip edebilirsiniz, ipucunu buradan paylaşıyorlar. Bu ipucu sayesinde bir sorunuz garanti oluyor.

Bunun yanında diğer önemli bir avantaj ise jokerdir. Her gün çeşitli şekillerde joker dağıtımları oluyor. Joker kodlarını takip ederek yeni jokerler elde edebilirsiniz. Joker kazanmanın bir diğer yöntemi ise arkadaşlarınızı yarışmaya davet etmek. Bu sayede yine joker kazanma şansınız bulunuyor. Her yarışmada bir joker kullanabiliyorsunuz. Joker sayesinde soruyu cevaplamadığınız takdirde veya yanlış cevapladığınız takdirde elenmiyorsunuz.

Hadi Bilgi Yarışması Hile

Bu yarışma ile ilgili olarak nasıl hile yapılabilir sorularını sık alıyoruz. Aslında size verilen cevap süresi 10 saniye ve bu süre içerisinde bir hile yapmak oldukça zor. Fakat yinede bazı kişiler bulduğu bazı yöntemler var.

İlk olarak olabildiğince fazla kişi ile aynı anda yarışmak bir avantaj oluyor. Zor yarışma haricinde diğer yarışmalarda ilk 6-7 soru genellikle çok kolay oluyor. Bundan sonraki sorularda eğer çok kişi yarışıyorsanız aranızdan birisinin soruyu bilme olasılığı yüksek, eğer bilmiyorsa bile her biriniz farklı şıkları işaretleyerek en azından bir kısmınız yarışmaya devam edebilirsiniz. Bu sizlere vereceğimiz ipuçlarından birisidir.

Diğer bir seçenek ise soru sorulduğu anda Google‘dan soru ile arama yaparak cevap vermek. Fakat süreniz 10 saniye ve bu süre içerisinde sorunun net cevabını bulmak oldukça zor oluyor. Ama hızlı olursanız ve sorunun tamamını değilde, soru içerisindeki kilit kelimeleri Google’a yazarsanız cevabı karşınızda görme olasılığınız artıyor. Ben bunu denedim ve bu sayede cevap verdiğim çok fazla soru oldu.

Birde işin yazılım kısmı var. Bunun için özel yazılım yapmışlar ve yazılım sayesinde sorunun cevabını bulmaya çalışıyorlar. Yarışma esnasında “hadi.club” internet sitesine giriş yaparak buradan “Hadi Tahmin Sayfası” bölümüne (“hadi.club/tahmin/”) tıklayabilirsiniz. Yazılım sayesinde sorular ve cevaplar birkaç saniye içerisinde ekrana geliyor. Tabi ki tamamı doğru değil ama en azından şu anda %70 civarında bir doğruluk payı bulunuyor. Cevabını bilmediğiniz veya tedirgin olduğunuz sorularda bu intenet sitesini kullanabilirsiniz.

Anlaşılacağı üzere Hadi Bilgi Yarışması uygulamasında işinizi kolaylaştıracak bazı yöntemler var. Fakat direk olarak size kazandıracak bir hile en azından şu anda yok, bilginize güvenerek sorulara cevap vermeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Buradan isim vermek istemiyorum ama tanıdığım bir kişi, bir yazılım sayesinde bütün sorulara doğru cevap veriyor.

  2. O tanıdığın kişi 20.000 ₺ lik zor soruda neden bilemedi? Kimse bilemedi o yüzden ödül kimseye verilmedi, burada yalan söylemeye gerek yok. Bende yazılımcıyım bu neredeyse imkansız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu