Android Youtube Durduruldu Hatası ve Çözümü

Özellikle son zamanlarda cep telefonumda sık hata almaya başladım. Bunun en büyük nedeninin hafızayı sonuna kadar kullanıyor olmam olduğunu düşünüyorum. Öyle ki bazı uygulamaları hafızada yer olmadığı için güncelleyemiyorum. Geçenlerde Facebook ile ilgili bir hata almıştım, şimdi ise benzer hatayı Youtube uygulamasına girerken aldım.

Android Youtube Durduruldu Hatası

Bu hatayı uygulamaya girdiğim anda alıyordum. Uygulamayı açar açmaz “Youtube Durduruldu” şeklinde hata veriyordu ve sonrasında ise uygulama kapanıyordu. Aslında bir önceki gece sorunsuz şekilde uygulamaya girebiliyordum, bir anda nasıl böyle bir hata oluştu tam anlamadım ama yazılım içeren her şeyde bu tarz hatalar olabiliyor.

Tabi ki Youtube benim için Android’de olmazsa olmaz uygulamalardan birisi, böyle bir hata alınca hemen çözüm yollarını araştırmaya başladım. Aslında araştırma yapmadan önce kendime ait bazı çözüm yolları var. Bunları deniyorum ve bunlardan sonuç alamazsam daha detaylı araştırmalar yapıyorum.

Android Youtube Durduruldu Hatası Çözümü

Çözümü aslında ben basit bir şekilde buldum. Fakat sizin hatanın ana nedeni farklı olabilir ve bu şekilde çözüm bulamayabilirsiniz. Yinede öncelikli olarak bu basit taktikleri denemenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Öncelikli olarak Uygulamalar kısmına giriyoruz ve Youtube uygulamasını seçiyoruz. Cep telefonuna göre farklılıklar gösterse de Samsung cep telefonları ve birçok telefon için; aynı zamanda tabletler için uygulama içerisinde yer alan Hafıza kısmına giriyoruz. Burada 2 seçenek bulunuyor. Önbelleği Temizle ve sonrasında Veriyi Sil seçeneklerini seçiyoruz. Bazen sadece bunları yaptığımızda aldığımız hata düzeliyor. Fakat bunları yapmanıza rağmen hata devam ediyorsa; aynı işlemleri yaptıktan sonra uygulama alanında yer alan Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında cep telefonumuzu veya tabletimizi kapatıp açıyoruz. Kapatıp açtıktan sonra tekrar uygulama kısmına girerek uygulamayı etkinleştiriyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra çok büyük bir oranda sorun düzelecektir ve hata almayacaksınız.

Bunlara rağmen hata almaya devam ediyorsanız kullandığınız cihazı ve hatanın detaylarını aşağıdaki yorum bölümünden yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Telefonum Samsung J7 Prime, yazanları yaptım ama hala sorun devam ediyor. Youtube’yi açıyorum ama bir video açınca kapanıyor ve durduruldu hatasını veriyor.

  1. İşlemleri yapınca mutlaka telefonunuzu kapatmanız ve sonrasında açarak tekrar kurulum işlemlerini yapmanız gerekiyor. Telefonu kapatmak ve açmak oldukça önemli, bu işlemi yaptınız mı?

 2. Benim telefonumda Samsung J7 Prime, 3 gün oldu Youtube durduruldu hatası veriyor. Ön belleği silip veriyi de sildim, telefonu kapatıp açtım, yine aynı hatayı veriyor. Youtube uygulamasını devre dışı bıraktım, telefonu kapatıp açtım hala aynı açılmıyor. Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm, oda olmadı hala aynı hata veriyor. Sonra güncellemesine baktım, güncel… Acaba uygulamada bir problem mi var? Teknik bir sorun olabilir mi? Kendiliğinden düzelmesini mi beklemeliyim? Lütfen mesajıma döner misiniz?

  1. Benimde telefonum J7 Prime, dediklerinin hepsini yaptım ama 3 gün oldu hala çalışmıyor. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

   1. Aynen benimde J7 Prime bu sabah çalışıyordu ama saat 14 gibi durduruldu mesajı alıyorum. Dediklerini birkaç kez yaptım ama yok olmuyor.

  1. Burada yazdığım sorunların büyük bir kısmı benimde karşılaştığım sorunlar. Bu sorunları ve bulduğum çözüm yollarını yazmaya çalışıyorum.

 3. Yazdıklarınızı yaptım durduruldu sorunu kalktı ancak şimdi de “Ağ ile ilgili bir sorun oluştu [400]” diye hata veriyor. Wi-Fi kapattım, şebekeden denedim yine olmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu