Yemeksepeti Puanları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

En çok kullanılan yemek sipariş servisi şüphesiz ki yemeksepeti.com‘dur. Bende birçok siparişimi bu platform üzerinden vermekteyim. Hem hızlı bir şekilde birçok sipariş vereceğim yeri aynı anda görüyorum, yorumlarını okuyabiliyorum ve kolay bir şekilde sipariş verebiliyorum. Bunun yanında ekstra birçok fırsat ve avantajdan da yararlanabiliyorum. Eğer sizlerde yemeksepeti.com üzerinden son zamanlarda sipariş verdiyseniz Yemeksepeti Puan sistemini muhtemelen görmüşünüzdür. Peki siparişlerden, değerlendirmelerden veya yemeksepeti.com’a giriş yaparak kazandığınız bu puanlar ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor, bunu düşündünüz mü? Bu sorunun cevabını sizler ile paylaşmak istiyorum.

Yemeksepeti Puan Nedir?

Yemeksepeti sitesini aktif olarak kullanıyorsanız 2 farklı puan türüne sahip oluyorsunuz. Bu puan türleri Toplam Puan ve Semtinizdeki Haftalık Puan türleridir. 

Toplam Puan, Yemeksepeti üzerinden verdiğiniz siparişler, sipariş değerlendirmeleri ve yemeksepeti.com’a giriş yaparak bugüne kadar kazandığınız toplam puanları ifade etmektedir. Şu anda bu puanların bir fonksiyonu yoktur. Fakat Yemeksepeti’nin dediğine göre bu biriken puanlar ileride sizlere yeni görevlerin kapısını açabilir.

Semtinizdeki Haftalık Puan, bu puanların şu anki amacını göstermektedir. Bu biriken puanların amacı Yemeksepeti’nin bir oyunu olan Muhtarlık Yarışı içindir. Öncelikli olarak bu puanları kullanabilmek ve oyuna katılabilmek için Muhtarlık Yarışı kısmına giriş yapmalı ve profilinizi doldurmalısınız. Bu sayede semtinizdeki diğer Yemeksepeti kullanıcıları ile eğlenceli bir oyuna başlayabilirsiniz. Verdiğiniz siparişler, değerlendirmeler, yorumlar ve siteye girişlerden kazandığınız puanlar o hafta semtinizdeki yerinizi belirler.

Muhtarlık Yarışı için puan toplamaya pazartesi günü başlarsınız ve pazar gününe kadar haftalık puanınız belirlenir. Eğer semtinizdeki haftalık en yüksek puanı siz alırsanız semtinizin muhtarı olmuş olursunuz.

Yemeksepeti Puanları Ne İşe Yarar?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi şu anda bu puanlar bir oyunun parçasıdır. Muhtarlık Yarışı oyunununda haftalık olarak kazandığınız puanlar sizin sıralamanızı belirler. Toplam puanınız ise hesabınızda görülür ve o güne kazandığınız toplam puanı ifade eder.

Haftalık olarak kazandığınız puanlar semtinizdeki en yüksek puan ise, o hafta semtinizin muhtarı olursunuz.

Muhtarlık Ne İşe Yarar?

Eğer semtinizde haftanın en yüksek puanını topladınız ve muhtar oldunuz. Bu ne işe yarıyor? Bunun cevabını verecek olursak; bu bir oyundur ve muhtarlık rozeti kazanmanızı sağlar. Şu an için tek avantajı budur. Yani oyunun bir parçası olan rozetlerden muhtarlık rozetini kazanmış olursunuz.

Yemeksepeti kullanıcılarını eğlendirmek ve bir oyunun içerisine almak için böyle bir uygulama yapmıştır. Bunu bir oyun olarak düşünebilirsiniz.

Yemeksepeti Puan Nasıl Kullanılır?

Sizlere Yemeksepeti Puan konumuzda detaylı bilgiler vermiştik. Sizler 2 farklı şekilde puan kazanabilirsiniz. İlki olan Haftalık Puan ile Muhtarlık Yarışı’na katılarak muhtar olma şansınız oluyor. İkinci puan olan toplam puanlar ile ilgili olarak ise şu anda herhangi bir uygulama bulunmuyor. Bu puanlar sadece profilinizde yer alıyor.

Yemeksepeti’nin önümüzdeki aylarda bu puanlar ile ilgili olarak bir uygulama yapacağınız düşünmekteyim. Bu uygulamanın ne olacağı ile ilgili bir bilgim yok ama bu puanları indirim olarak kullanabiliriz diye düşünüyorum.

Sizlerde bu puanların nasıl kullanılmasını istediğinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. Bu sayede Yemeksepeti’ne kullanıcıların taleplerini bir şekilde iletmiş oluruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence eğer puan varsa bu öylesine olmaması lazım ya indirim olarak kullanılsın bence yada ürünün yanında ek bir şeyler ilave edilsin. O zaman daha çok rekabet olur, siz kazanacaksınız biz de…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu