Yemek Sepeti Kazanılan Puanlar Ne İşe Yarar?

Yemek Sepeti, Türkiye’nin en fazla sipariş verilen platformlarından birisidir. Bende çok uzun süredir Yemek Sepeti’ni bilmeme rağmen kullanmıyordum. Son zamanlarda kullanmaya başladım ve keşke daha önce kullanmış olsaydım diyorum. Bu nedenle sık sık dışarıdan sipariş verenlere kesinlikle öneririm, hiç beklemeyin hemen kullanmaya başlayın.

Yemek Sepeti sitesinde yemek siparişi dışında çeşitli bazı uygulamalar ve oyunlarda var. Puanlar, rozetler, kampüs fırsatları, jokerler ve muhtarlık yarışı aklıma ilk gelenler. Bunlar ile eğlenmeniz ve birçok ekstra avantaj kazanmanızda mümkün…

Yemek Sepeti verdiğiniz her siparişte ve yaptığınız bazı işlemler ile puan kazanıyorsunuz. Puan kazandıran işlemler; siparişler, siparişe puan vermek ve yorum yapmak, siteye ziyaret ve paylaşımlar olarak sayılabilir. Bu puanlar birikiyor. Peki, biriken bu puanlar ne işe yarıyor? İşte bu aşamayı bende merak ettiğim için araştırdım ve konuyu toparlayarak sizlere de aktarmak istedim. “Yemek sepeti puanlar nasıl kullanılır?” diye soruyorsanız aslında net bir sonuç yok ama sizlere kısaca bilgi vereceğim.

Yemek Sepeti Puan Türleri

Yemek Sepeti’nde 2 farklı puan vardır. Bunlar Toplam Puan olarak adlandırılan puandır. Bu zamanla biriken ve şu ana kadar topladığınız puanları ifade etmektedir. Diğer puan ise Haftalık Puan olarak adlandırılan puandır. Bu puan ise; Muhtarlık Yarışı’ndaki kişilerin görmüş olduğu haftalık olarak biriktirmiş olduğunuz puandır.

Yemek Sepeti Puan Kazanma

Puan kazanmak için çeşitli yollar vardır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; siteye yapacağınız her sipariş 1 puan, vereceğiniz her sipariş 50 puan, Coca-Cola seçilmiş menü ve Vodafone menüleri normal sipariş puanına ilave olarak ekstra 25 puan, joker indirimli sipariş ekstra 20 puan, online kredi kartlı sipariş ekstra 20 puan ve sipariş puanlama işlemi ise 10 puan kazandırmaktadır.

Puanlar Ne İşe Yarar?

Asıl konumuza gelelim arkadaşlar. Yemek Sepeti üzerinden kazandığınız puanlar ile ilgili net bir kazanım yoktur. Ama sık sık çeşitli etkinlikler ve kampanyalar ile puanlar size ekstra kampanya olarak yansımaktadır. Muhtarlık Yarışı‘nda kazanılan hastalık puanlar ile eğer o haftanın birincisi olursanız genellikle size indirim hakkı vermektedir.

Dediğimiz gibi net bir kampanya ve indirim yoktur. Fakat çeşitli etkinlikler aracılığı ile bu puanlar sık sık indirimlere, kampanyalara ve jokerlere dönüşebilmektedir. Bu nedenle puan toplamaya devam edebilirsiniz. Özellikle haftalık puanlar daha çok avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle Muhtarlık Yarışı’na katılarak haftalık puan biriktirmeye başlayabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Kısacası hiçbir işinize yaramaz, Yemek Sepeti’nin sizi ödüllendirmiş gibi davranmasından başka bir amacı yok.

    1. Aslında haklı sayılırsınız ama yinede insanlar puanları takip etmek ve puan artırmak istiyor.

  2. Yani kısaca toplanan puanlar hiç bir halta yaramıyor. Lafı dolandırmadan kısaca bu açıklamayı yazabilirdiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu